Flevo dames pakken geen punten in Utrecht
Afgelopen zaterdag waren de Flevo dames op bezoek bij dames 2 van zwemvereniging Utrecht. De dames waren niet zo tevreden over hun thuiswedstrijd tegen de Utrechters, en waren er daarom op gebrand deze keer een betere pot neer te zetten. Speelster Margrita Bolink nam ook de rol van coach op zich, en gaf de dames mee om het spel wat te vertragen om op die manier meer rust en overzicht te creëren.
De wedstrijd begon goed voor de dames met een doelpunt van Lara van de Vliert, die de bal knap via de vleugel over de keepster heen wist te lobben. Helaas wierp het snelle zwemwerk van de Utrechtse dames ook hun vruchten af, en wisten zij binnen korte tijd er vier ballen in te leggen. De uitsluitingen werden deze periode door beide teams niet goed benut, waardoor er aan het einde van het eerste part 4-1 op het scorebord stond.
De tweede periode werd geopend met een doelpunt en vervolgens een goed benutte strafworp voor de Utrechters. Gelukkig kregen ook de Flevo dames een strafworp toebedeeld, die netjes werd binnengeschoten door Jette Bokkers. Kort daarna vond Lara van de Vliert het net door haar eerdere actie te kopiëren. Met nog een tegendoelpunt stond het 7-3 op de helft van de wedstrijd.
De derde periode was het hard werken voor de dames. Slordige passes zorgden er soms voor dat de dames snelle contra’s om de oren kregen, die twee keer resulteerden in een doelpunt voor de tegenstander. Een strafworp voor de Utrechtse dames werd echter knap uit het net geweerd door keepster Nora Doornhof. De Flevo dames kwamen deze periode helaas zelf niet tot scoren.
In de laatste periode waren de Nijkerkse dames gemotiveerd om er in ieder geval nog één of twee doelpunten in te leggen. Helaas startte de periode gelijk met twee tegendoelpunten. Ook werden er een aantal uitsluitingen uitgedeeld aan kant van Flevo, maar door sterk verdedigingswerk van de dames wisten de tegenstanders hier niet uit te scoren. Vera Molan wist daarentegen wel een overtalsituatie aan kant van Flevo te benutten: zij schoot vanaf de top de bal strak binnen. Ook Jette Bokkers deelde nog een kleine tik uit middels een backhandbal vanaf de midvoorspositie. Daarmee kwam de einduitslag op 11-5 in het voordeel van de thuisploeg. Voor de Nijkerkse dames was dit een betere uitslag dan vorige keer, maar zij hebben vooral een betere pot neergezet.
Volgende week spelen de dames hun laatste wedstrijd van het seizoen in eigen bad, om 17:00 uur tegen dames 3 van ZPC Amersfoort.
Doelpunten: Jette Bokkers, Lara van de Vliert (2) en Vera Molan (1).